•  
     ÚVODNÍ STRÁNKA       MÍSTO URČENÍ       ATRAKCE       SPORT       GASTRONOMIE       PLÁŽ       NABÍDKA       KONTAKT       REZERVACE   
   
     SPORTOVNÍ AKTIVITY

  Záleží na tom, jakou má kdo představu a záliby, ale v bližším či vzdálenějším okolí mohou všichni pro sebe najít něco zajímavého. Z naší nabídky si nenechte ujít:

  Jachting

  Pokud se rádi projíždíte po moři, tak členité pobřeží, nespočet ostrovů i ostrůvků a zátok v bezprostřední blízkosti Vašeho ubytování vyhoví Vašim přáním. Potřebujete jen menší či větší člun. Hosté, kteří nemají vlastní plavidlo, mohou si člun pronajmout v agenturách, které se zabývají touto činností, a to za cenu od 50 – 100 €/den, což záleží na řadě činitelů, jako je velikost plavidla a doba pronájmu, zda budete člun řídit osobně (oprávnění je povinné) anebo využijete služeb přiděleného kapitána.

  Surfing je obzvláště přitažlivý vzhledem k (většinou) výhodnému větru a ovšem, za dodržování určitých předpisů, jelikož se surfuje obyčejně v bezprostřední blízkosti pláže.

  Sportovní rybolov

  Rybolov je umožněn v mnohých místech za poplatek, v přibližné výši:

  • 60 kun za povolení/1 den
  • 150 kun za povolení/ 3 dny
  • 250 kun za povolení /7 dní
  • 500 kun za povolení /30 dní

  Povolení ke sportovnímu rybolovu se vystavují ve sportovních rybářských sdruženích přímo v městečku nebo v turistických úřadech.

  Potápění

  Těm, které vábí tato zajímavá aktivita, doporučujeme, aby se nejdříve poradili v potápěčských střediscích (www.gorgonija.com), jelikož je tam seznámí s místy bohatými na podmořské atrakce v blízkosti jejich ubytování.

  Free climbing

  Free climbing se nabízí v lokalitách vzdálených kolem 60 km od Vašeho ubytování.

  Národní park Paklenica je nevýznamnější chorvatské horolezecké středisko, které si získalo i mezinárodní popularitu v době, kdy se free climbing stal oblíbeným v Evropě. V oblasti Velika Paklenica je kolem dvaceti skal (říkají jim „kuk“) výhodných pro výstup. Krátkých horolezeckých stezek je v dnešní době 72, přes 250 je delších stezek (do 300 m), ale tady najdou své uspokojení i vyznavači dobrodružných výstupů a milovníci sektoru "big wall". Kromě chorvatských horolezců NP Paklenica navštěvují i horolezci z jiných zemí. 

  Hlavní sezona pro free climbing je na jaře a na podzim, ovšem výstup je možný i během celého roku. V novější době sem dojíždějí v létě horolezci i s rodinami, kdy lze koupání v moři kombinovat s free climbingem v jednom dni.

  Rafting

  Rafting lze provozovat v destinaci vzdálené kolem 70km.

  Řeka Zrmanja se svým přítokem Krupou patří mezi naše nejkrásnější řeky. Zelená barva řeky spolu se strmými stěnami kaňonu, vzrušujícími peřeji a Velkim bukem, 13 m vysokým vodopádem (nesjízdným), berou dech. Sezona na řece Zrmanji začíná v důsledku blízkosti moře již v březnu. V té době je Zrmanja skutečně pro rafting jako dělaná a lze ji srovnávat s nejlepšími světovými řekami.
  Nejpůsobivější je zcela jistě koncem dubna a celý květen, kdy se stěny kaňonu mění v květinové zahrady, je dostatek vody a počasí je nejčastěji pěkné a teplé. S blížícím se létem rafting přenechává místo nádherným výletům do přírody s nezapomenutelným koupáním na Velikém buku, za nějž se lze dostat a pokochat se výhledem, jaký měl Winnetou ve známém filmu.